پرینت

اصلاح و احیای باغات، افزایش تولید، تقویت تشکل های باغداری - اولویت معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی

نوشته شده توسط شرکت فنی مهندسی کشاورزی "مرجع" در تاریخ .

اصلاح و احیای باغات، افزایش تولید، تقویت تشکل های باغداری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میوه به نقل از سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، اصلاح باغ‌های رها شده، احیای طرح‌های توسعه باغ‌های جدید، برنامه ریزی برای افزایش تولید از طریق افزایش عملکرد، تقویت تشکل‌های باغداری و ... از اولویت‌های اصلی معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی است.

جهانگیر عرب یکی از اولویت‌هایی مهم معاونت باغبانی را به روز کردن مبانی اطلاعات و آمارهای موجود، ارتقای دانش فنی کارشناسان و کشاورزان و آشنایی آن‌ها با علوم روز فعالیت‌های باغبانی اعلام نمود.

 او با اشاره به ضرورت افزایش تولید از طریق افزایش عملکرد محصولات باغی گفت: برنامه‌ریزی‌هایی بسیاری صورت گرفته تا بتوانیم تولید محصولات باغی را از طریق افزایش عملکرد در هکتار با استفاده از دانش و تجربه کشور و استفاده از دانش روز جهانی افزایش دهیم. البته افزایش استفاده از ماشین‌های کشاورزی در باغات در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت از جمله برنامه‌های معاونت باغبانی است. او اقتصادی کردن فعالیت‌های باغداری را یکی از مهمترین اولویت‌های بخش باغبانی وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: تدوین الگوی کشت مبتنی بر وضعیت اقلیمی آب و خاک و تولید اقتصادی براساس نیاز داخلی و بازارهای بین المللی پایدار به همراه ترویج فعالیت‌های علمی و اقتصادی باغداری می‌تواند زمینه‌های جلب سرمایه‌گذاری در این بخش را فراهم کند و چنین برنامه‌ریزی‌هایی در جهت اقتصادی کردن فعالیت باغداری با تکیه بر علم، تحقیق و پژوهش‌های کاربردی زود بازده قابل تحقق است.

 عرب اظهار کرد: گسترش بیمه برای سرمایه باغداران از جمله بیمه درختان، تاسیسات و محصول و تلاش برای استفاده از دانش جدید در راستای کاهش خسارت‌های وارده به باغات در کنار برنامه‌ریزی برای استفاده از نهاده‌های قابل قبول و شناسنامه دار مانند نهال، کود، سم و ماشین‌های کشاورزی از برنامه‌های مهمی است که باید در سال‌های پیشرو مورد توجه قرار گیرد.

 وی تاکید کرد: تشکل‌های باغی و تولیدکنندگان محصولات باغی باید تقویت شوند تا بتوانند از طریق حمایت‌های قانونی لازم فعالیت خود را در بخش خصوصی با هدف افزایش صادرات به بازارهای مطمئن و پایدار گسترش دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
322
561
4206940
حاضرین در سایت: 15 مهمان
آخرین بروز رسانی: دوشنبه هشتم مرداد 1397

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با شرکت "مرجع"