پرینت

رکورد 64 تنی عملکرد گیلاس در استان البرز

نوشته شده توسط شرکت فنی مهندسی کشاورزی "مرجع" در تاریخ .

رکورد 64 تنی عملکرد گیلاس در استان البرز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میوه به نقل از مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، رکورد برداشت گیلاس در سال جاری در استان البرز به آقای عباس آقایی باغدار نمونه البرزی (عملکرد 64 تن در هکتار) اختصاص یافت. سید محسن موسوی با اشاره به اینکه اگرچه میانگین عملکرد گیلاس در ایران کمتر از 10 تن در هکتار می باشد اما استان البرز پیشرو در رکورد عملکرد گیلاس در ایران و جهان است.

او اضافه نمود که عملکرد گیلاس در بسیاری از کشورهای پیشرفته کمتر از 40 تن در هکتار است و رسیدن به عملکرد 64 تن در هکتار در استان البرز نشان دهنده پتانسیل بالای ایران در افزایش عملکرد باغات گیلاس است. موسوی بیان داشت که  استفاده از آبیاری تحت فشار، حداقل استفاده از سموم، هرس به موقع، اصلاح خاک و مدیریت کف باغ، استفاده از ارقام گرده دهنده و افزایش تلقیح گل  و مدیریت بهینه تغذیه از مهمترین عوامل افزایش بهره وری و عملکرد گیلاس می باشد.

لازم به ذکر است مطابق آمارنامه فائو منتشر شده در سال 2014، ترکیه با 481 هزار تن مقام نخست تولید گیلاس در جهان را به خود اختصاص داده است و پس از آن کشورهای آمریکا (384 هزار تن) و ایران (200 هزار تن) قرار دارند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
706
561
4207324
حاضرین در سایت: 29 مهمان
آخرین بروز رسانی: دوشنبه هشتم مرداد 1397

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با شرکت "مرجع"