پرینت

وضعیت صادرات گلابی، سیب و توت فرنگی کره جنوبی - رکورد صادرات گلابی

نوشته شده توسط شرکت فنی مهندسی کشاورزی "مرجع" در تاریخ .

وضعیت صادرات گلابی، سیب و توت فرنگی کره جنوبی - رکورد صادرات گلابی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میوه به نقل از وزارت کشاورزی و غذای کشور کره جنوبی، این کشور در سال 2013 موفق به صادرات گلابی به ارزش 55 میلیون دلار نموده است که نسبت به سال 2011 حدود 16 درصد رشد داشته است.  

تایوان بزرگترین کشور واردکننده گلابی از کره جنوبی است بطوری که در سال 2013، حدود 47 درصد گلابی صادراتی کره جنوبی به ارزش 8/25 میلیون دلار را وارد کرده است. بعد از تایوان، ایالات متحده آمریکا دومین وارد کننده بزرگ گلابی کره جنوبی است که بعد از انعقاد توافقنامه آزاد تجاری بین دو کشور در سال 2012، سبب افزایش واردات گلابی از کره جنوبی شده است.

مقامات کشاورزی کره جنوبی معتقدند با موافقت اخیر دولت مکزیک برای واردات گلابی از کره جنوبی پس از 9 سال مذاکره میزان صادرات گلابی در سال های آینده رشد بیشتری نیز خواهد داشت. لازم به ذکر است کشور مکزیک بعد از کشورهای شیلی و پرو سومین کشور بزرگ وارد کننده گلابی در حوزه آمریکای مرکزی و جنوبی است.  

از طرفی صادرات سیب کره جنوبی در سال 2013 به 7 میلیون دلار رسید که نسبت به سال 2012 (5/5 میلیون دلار) رشد قابل توجهی داشته است. با این وجود صادرات سیب رقم فوجی از کشور ژاپن به تایوان و محبوبیت این رقم همچنان مانع اصلی صادرات سیب کره جنوبی می باشد.

صادرات توت فرنگی از کره جنوبی به کشورهای جنوب شرق آسیا به دلیل گوشت سفت تر نسبت به توت فرنگی ژاپن برتری دارد.  بطوریکه صادرات توت فرنگی در سال 2013 به 28/6 میلیون دلار رسید که نسبت به سال 2011 (19/3 میلون دلار) رشد قابل توجهی دارد. در این میان هنگ کنگ با واردات 37 درصدی، مهمترین منطقه وارد کننده توت فرنگی کره جنوبی محسوب می شود. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
351
561
4206969
حاضرین در سایت: 13 مهمان
آخرین بروز رسانی: دوشنبه هشتم مرداد 1397

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با شرکت "مرجع"