پرینت

قدم جدی موسسه تحقیقات پسته کشور در راه خصوصی سازی

نوشته شده توسط شرکت فنی مهندسی کشاورزی "مرجع" در تاریخ .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میوه به نقل از خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، مؤسسه تحقیقات پسته کشور طرح خصوصی‌سازی مؤسسه‌های پژوهشی را به وزارت جهاد کشاورزی و و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ارائه داده است. 

امان‌الله جوانشاه رئیس موسسه تحقیقات پسته کشور با اعلام این خبر تاکید نمود که در صورت تصویب این طرح بخش خصوصی به‌صورت فعال در امور پژوهشی وارد شده و بخش دولتی ضمن حمایت از پروژه‌های مورد نیاز صنعت پسته کشور در سه زمینه کشاورزی پایدار، غذای سالم و محیط زیست سرمایه‌گذاری خواهد کرد. 

جوانشاه روند طی شدن مراحل خصوصی‌سازی مؤسسه را با وجود اعلام موافقت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی زمان‌بر اعلام کرد و ادامه داد: مؤسسه تحقیقات پسته کشور به‌عنوان نخستین مؤسسه و به‌صورت پایلوت خصوصی‌سازی می‌شود و بخشی از تحقیقات آن به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانند تا پایان سال جاری به جمع‌بندی برسند و مسیر دشوار این تغییر، با کمک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌راحتی طی شود.

رئیس مؤسسه تحقیقات پسته کشور با بیان اینکه قسمتی از تحقیقات اقتصادی است، تصریح کرد: در تلاش هستیم بتوانیم با بهبود کمیت و کیفیت تحقیقات ارزش افزوده مؤسسه را افزایش دهیم و خلق ثروت کنیم. او ابراز امیدواری نمود که با واگذاری مرحله به مرحله مؤسسه به بخش خصوصی، شاهد تغییرات قابل توجهی خواهیم بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
257
561
4206875
حاضرین در سایت: 10 مهمان
آخرین بروز رسانی: دوشنبه هشتم مرداد 1397

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با شرکت "مرجع"