پرینت

معرفی هلوی جدید رقم گالف اسنو (Gulfsnow)- زود رس با نیاز سرمایی پایین

نوشته شده توسط شرکت فنی مهندسی کشاورزی "مرجع" در تاریخ .

معرفی هلوی جدید رقم گالف اسنو (Gulfsnow)- زود رس با نیاز سرمایی پایین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میوه به نقل از وزارت کشاورزی آمریکا (USDA)، رقم جدیدی از هلو با نام گالف اسنو (Gulfsnow) با همکاری محققان ورزات کشاورزی آمریکا، دانشگاه جورجیا و دانشگاه فلوریدا  اصلاح و معرفی شده است. پیش بینی می شود که این رقم برای کشاورزان امکان تولید تجاری هلو در دشت های ساحلی کم ارتفاع جنوب شرقی آمریکا را محقق کرده و برای مصرف کننده نوید حضور هلوی تازه خوری زودرس را در اواسط تا اواخر بهار داشته باشد. گالف اسنو برای تولید گل و میوه کافی تنها به 400 ساعت سرمای زمستانه نیاز دارد که در مقایسه با هلوی جان گلد (John Gold) با نیاز سرمایی 650 ساعت که در حال حاضر در مناطق ذکر شده کشت می گردد، رقم بسیار قابل اعتماد تری می باشد.

این رقم در بخش خدمات تحقیات کشاورزی (ARS) از آزمایشگاه تحقیقات میوه و خشکبار دانشگاه جورجیا توسط توماس بکمن (Thomas Bekman) به منظور غالب آمدن بر مشکل عدم تامین نیاز سرمایی هلو اصلاح گردیده است.

به گفته بکمن این میوه گرد و دارای گوشت میوه سفت با رنگ سفید تا کرم بوده و رنگ پوست آن 60-50% رنگ قرمز بر روی زمینه کرم می باشد. این میوه شکل، ظاهر، کیفیت خوراکی و سفتی مطلوبی داشته و درصد ترک خوردگی میوه در آن پایین می باشد، که همه این ها کشاورزان را به کشت تجاری این رقم تشویق خواهد نمود.

مرکز ARS قبلا ارقام دیگری از سری گالف را با نام های گالف پرینس (Culfprince)، گالف کینگ (Gulfking)، گالف کرست (Gulfcrest) و گالف کریمسون (Gulfcrimson) نیز معرفی کرده است که همه این ارقام نیز از ارقام خوب این مرکز محسوب می شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
711
561
4207329
حاضرین در سایت: 28 مهمان
آخرین بروز رسانی: دوشنبه هشتم مرداد 1397

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارتباط با شرکت "مرجع"